Ładny zapach w domu - jak go mieć?

Każdy dom ma jakiś swój zapach. Taki, którego domownicy pewno już nawet nie dostrzegają. Ba  - nie dostrzegają go na pewno, bo ja na przykład nie znam zapachu swojego domu ale kto do mnie wchodzi zawsze mówi, że jest charakterystyczny. Pewnie tak właśnie jest, bo mi konkretne zapachy domów też kojarzą się z konkretnymi osobami. Ale ja dzisiaj nie o tym. Bo o ładny zapach w domu nie zawsze tak łatwo. Są jednak sposoby, by o niego zadbać, opowiem Wam o moich.Zapachy


No dobra, przyznaję się bez bicia, że mam fioła na ich punkcie. I to konkretnego. Kurczę, jak wejdę do sklepu z zapachowymi świeczkami, to siłą mnie stamtąd nie wyciągną dopóki nie kupię czegoś nowego. Okładam się tymi świeczkami jak ten szaleniec. A i tak nie ze wszystkich korzystam. Stoją sobie, i pachną. A pachną tak, ze już po przekroczeniu progu czuć. Ale to nie jedyna moja miłość. Uwielbiam też zawieszki zapachowe. Wrzucam je do szaf, do szuflad, dzięki temu zawsze po ich otworzeniu mam powiew świeżości. No i zapachy w płynie, te są chyba najbardziej wydajne. Miesiąc temu kupiłam sobie taki o zapachu bzu – w szklanym słoiczku. Włożyłam do niego wykałaczki – tak nakazał producent, i tak po miesiącu jest może 1/4 zawartości słoiczka mniej a zapach na cały dom – i to jaki cudny.

Worek do odkurzacza


Oczywiście nie o tym mowa, że macie sobie workami pozawieszać dom – ale jak odkurzacie, to wydobywa się z tego Waszego odkurzacza charakterystyczny zapach. Dlaczego więc nie skropić jego worka jakimś fajnym zapachem? No właśnie. Od kiedy tak robię – kupiłam zapachowe olejki – cały dom pachnie pięknie w trakcie sprzątania. Po nim też, bo zapach długo unosi się w powietrzu.

Myk sypialniany


Bo w sypialni zazwyczaj jest największy zaduch – u nas też, chociaż to pomieszczenie jest dość spore. Mimo to, zapach jest nie przyjemny. A ja codziennie wietrzę pościele – to trochę pomaga. Ale też co drugi dzień posypuję materac sodą oczyszczoną i zostawiam ją na nim przez 2-3 godziny. Dzięki temu brzydki zapach zostaje zneutralizowany. Sodę później odkurzam, i tyle.

Czasami też stosuję zapach rozpryskiwany po firankach pokojowych czy kuchennych albo odświeżacze wkładane do kontaktów. Albo też rozkładam świeże pranie na grzejniki. A jakie są wasze sposoby na ładny zapach w domu? 

1 komentarz :

  1. chyba wypróbuje olejek do odkurzacza. Mam cytrynowy! :)

    OdpowiedzUsuń

Odchudzanie to jedyna gra, w której wygrywa ten, kto traci © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka